Theologische Leeskring

Leeskring rond het werk van Tomas Halik.

Dit jaar probeer ik toch maar weer eens een theologische Leeskring te starten. Als er zeven mensen zich melden, lezen we één van de boeken van de Tsjechische theoloog Tomas Halik. Hij wordt wel de ‘secularisatie-theoloog’ genoemd. De website van De Nieuwe Koers schrijft over hem: ‘Atheïsme, twijfel, secularisatie en vergelijkbare thema’s spelen voortdurend een rol in Halíks overwegingen, ook als hij schrijft over de liefde. Die sfeer benoemt hij in de ondertitel van zijn nieuw boek: ‘Het christendom na de religie’. Dit herinnert aan de theoloog Bonhoeffer (1906-1945), die in de oorlogsjaren al sprak over het ‘einde van de religie’ en over de betekenis daarvan voor het christendom. In de loop van de naoorlogse jaren – in Nederland vooral na 1960 – hebben nogal wat theologen laten weten hoe het christelijk geloof opnieuw vormgegeven moest worden, met het oog op de secularisatie en het wegvallen van de vanzelfsprekendheid van religie. Niet zelden hintten die theologen op uitwegen die ook letterlijk een ‘weg uit de kerk weg’ waren, met daarbij stevige effecten op de geloofsinhoud. Zo’n type theoloog is Halík niet. Misschien kun je hem een secularisatietheoloog noemen, maar dan wel eentje van een veel latere generatie dan zijn beruchte vakbroeders uit de jaren zestig. Het verschil maakt Halíks politieke en kerkelijke achtergrond.’ 

Introductiebijeenkomst: vrijdag 29 september om 10.00u. Dan maken we afspraken voor de volgende data. Als u op 29 september niet kunt, meld u zich dan even bij mij aan.
Ds. Niek Scholten

Welkom op zondag

U bent welkom bij onze diensten.

Dopen, trouwen, rouwen

Neem contact op met onze wijkpredikant ds. N. G. Scholten, 020 6641277

Willem de Zwijgerkerk

Olympiaweg 14
1076 VX - Amsterdam
Tel. 020 662 27 00
Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.